درباره من

سرکارخانم اعظم طحان پور

اعظم طحان پور هستم متولد ۱۹‌ اسفند ۱۳۴۸ در تهران

اولش اصلا فکر نمی کردم قراره خیاط حرفه ای بشم ، چون به قالی و قالیبافی و کلا این هنر زیبا علاقه ی وافر داشتم (دوران دبیرستان و حتی طی دوران یادگیری خیاطی)، اما دست بر قضا و به اصرار یکی از دوستان خوب و با این استدلال که چون ریاضیات تو خوبه ، حتما خیاط خوبی هم خواهی شد، رفتم سراغ خیاطی. تازه متوجه شدم که من دنیا اومدم برای اینکه از یک پارچه بی جان لباسی خلق کنم که اگرچه به انسانها شخصیت نمی‌ده ولی معرف شخصیت درونی اونهاست و چه خوبه بتونم به معرفی بهتر این شخصیت کمک کنم.

کم کم و پس از اتفاقاتی در زندگیم متوجه شدم بهتره تحصیلات هم داشته باشم، این شد که ده سال پس از دیپلم رفتم سراغ درس و دانشگاه و لیسانس هم گرفتم. سابقه کاری من از سال ۶۹ شروع شد و تمام این سالها دوختم و دوختم و دوختم و برای به روز بودن از محضر اساتید عالی هم بهره بردم. متدم ابتدا گرلاوین بود،طی تحصیل در دانشگاه با متد مولر آشنا شدم . علمی بودن و تکنیک عالی این متد توجهم رو بشدت جلب کرد و همون موقع کلا با گرلاوین خداحافظی کردم و از اون روز همیشه این رو میگم:

«در متد گرلاوین الگو راحته ولی پرو زیادی در بر داره و کلی هم خستگی همراهشه اگرچه خودم کلی اصلاحش کرده بودم و خیلی بهتر شده بود،اما‌ مولر هرچند برای الگو وقت بیشتری گذاشته میشه ولی انقدر علمی هست و همه چیز سر جای خودشه که هنگام پرو دیگه خستگی به تنمون نمی مونه به شرط اینکه بدونیم داریم چیکار می کنیم»
Face
اعظم طحان پور
مدرس خیاطی

به نظر من تنها ایراد کوچولوی مولری که به ایران اومد این بود که با چهار اندازه اصلی کار می کرد و به درد اندام با سایز استاندارد میخوره ، و من برای شخص لباس می دوختم و خودم رو موظف می دونستم که لباس رو کاملا قالب تن فرد در بیارم ( وگرنه لباس آماده که با سایز استاندارد دوخته شده در فروشگاه ها فراوونه) و جسارتا اندام بانوان ایرانی عموما از استاندارد های اروپایی فاصله داره این شد که از همون ابتدا به جای چهاراندازه اصلی ، حداقل ۱۷‌ اندازه از فرد می گرفتم و مطابق با اندازه های شخصی الگوی مولر رو ترسیم می کردم و می کنم، در این صورت لباس عالی میشه. میگم عالی یعنی عالی هاااا…

و این دغدغه که منابع اصلی مولر فقط از آلمانی به فارسی ترجمه شدن و هیچکدام زبان سلیس و روانی ندارن هم ذهنم رو درگیر کرده بود و در عین حال این منابع با همون ۴ اندازه اصلی هستند؛ این شد که تصمیم گرفتم و همت کردم و در زمان قرنطینه اول کرونا (اسفند۹۸) نشستم و مقداری از تجربیات خودم از این متد رو در قالب یک کتاب با عنوان «شخصی سازی مولر» به نگارش در آوردم و مورد استقبال بسیار خوبی هم واقع شد.

مزیت آموزش من اینه که چون خودم تجربه الگو و دوخت بسیار زیاد دارم ، میدونم چی دارم میگم و با چالشهای احتمالی شما خوبان آشنایی دارم و چون خودم کلی باهاشون دست و پنجه نرم کردم مطمئن باشید از اینکه همراه من باشید پشیمون نخواهید شد . نظر عزیزانی که همراه من هستند هم خداروشکر که بسیار مثبته و یکی از مزایای پکیج های ما به گفته‌ی همراهان ما طبع شوخ و خوش اخلاقی طی تدریسه که خودم هم دوستش دارم چون معتقدم قرار نیست ما آپولو هوا کنیم قراره در یک محیط شاد ، کاری رو یا بگیریم که حال دلمون رو بهتر می کنه. علاقه مندی های من چای ، شنا و فیلمه . راستی اینم بگم ما چهار بانو هستیم که باهم ایرانگردی میکنیم، اکثر قریب به اتفاق شهر های ایران رو هم دیدیم .نگم براتون که یکی از لذت بخش ترین قسمت های زندگی همین سفر های ایرانگردیه.

شعار من : هر بانوی ایرانی باید موفق باشه و استقلال مالی هم داشته باشه.

جدیدترین محصولات

آخرین ویدیوهای آموزشی

سبد خرید